2009. május 14., csütörtök

MÁJUS 14 - EDUKA SÖTÉT BARÁTAI

Kép: Eduka az operettkatona, Chico című filmjében

EDUKA BARÁTAI MESÉLIK


Miért Eduzom Eduardót. Mint sokan, én is ismertem személyesen egy ideig, valamiféle barátunk is voltunk, amíg tartottuk a kapcsolatot. Ez nem volt valami különleges dolog, Eduardo olyan ember lehetett, akinek sok száz, ezer ilyen barátja lehetett mint én, akikkel valami munka kapcsán, egy vagy két évig nagyon jóba volt, aztán utána semmit. Valamikor 1997 táján egy félévig, évig gyakran összejártunk, amelynek a vége egy dokumentumfilm volt egy Bosansko Grahovo nevű városról. Batiz András rendezte, Varga Gábor volt az operatőt, Eduardo volt a narrátor, főszereplő, én meg a többi. Az előkészületek, a forgatások és az utómunkák alatt sokat találkoztunk és beszélgettünk. A szétlőtt boszniai városkában eltöltött napok, a hely hangulata, a ott maradt emberek pedig mindenkit összébb rázott egy kicsit. (ápr.20.) Wágner Péter, Magyar Külügyi Intézet
http://wagnerpeter.blogspot.com/2009/04/eduardo-rozsa-flores-halalara.html


RÉVÉSZ TIBOR A MAGYAR RENDŐRSÉGNÉL DOLGOZOTT


Ezen már meg sem lepődünk, mert a 8-szoros Mór-i gyilkos is patkányköztársaság rendőre volt korábban.
BUDAPEST–SANTA CRUZ – Felkelőket toborzott Bolíviába egy magyar férfi – tudta meg a Blikk. A katonaviselt bombaszakértő, a Székely Gárda légióparancsnokaként elhíresült R. Tibor (33) még egy honlapot is üzemeltetett „bajtársak” keresésére. Úgy tudjuk, a férfi korábban az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium alkalmazásában is állt mint kiképzőtiszt. Számos őrző-védő biztonsági cég alkalmazottja volt, fegyvertartási engedéllyel is rendelkezik. Jelenlegi tartózkodási helye ismeretlen, elképzelhető, hogy ő az egyik bujkáló magyar, akire a dél-amerikai ország rendőrei vadásznak. (Blikk apr.28.)
http://tarsoly.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=552378 Erdélyi zsidó oldal, levették az Eduval készült riportot.

EDUKA TÉVÉS IS AKART LENNI


Közalkalmazotti állásra pályázott Rózsa-Flores Eduardo Nógrádban
2009. április 17. 14:17 A bolíviai hatóságok szerint Evo Morales elnök ellen készültek merényletre. A magyar-horvát-bolíviai állampolgárságú Rózsa-Flores – aki önkéntesként harcolt a horvát függetlenségi háborúban – korábban dolgozott tudósítóként, több verset, publicisztikát, könyvet írt és színészként is feltűnt. Rövid ideig Szurdokpüspökiben élt, sőt, 2007-ben még a salgótarjáni városi televízió lehetséges igazgatójaként is felmerült a neve. (nport.hu)


EDUKA EGYKORI SZÍNES BARÁTJA


Rodéziai zsoldosévek, balkáni háború, makói és kaposvári fizikai munkák és a Pécsi utcai átépítés. Joe Koti 1950-ben Püspökladányban született. 1972-ben egy trieszti menekülttáboron át az Egyesült Államokba emigrált. 1976-ban Rhodésiában zsoldos katona lett. 1979-ben megnősült, színes bőrű feleségétől három gyermeke született; exneje és egy gyermeke tavaly látogatta meg Kaposváron. 1980-ban, Zimbabwe megalakulásakor jómódú üzletember volt, amikor kiutasították az országból. Hazatért, majd 1993-tól a délszláv háborúban a horvátokat támogató nemzetközi egység katonájaként szolgált, Eduardo Rózsa-Flores fogadta föl Magyarországon. Itthon fizikai munkából élt, Makón egy hagymatermesztő, Kaposváron egy húsipari cégnél. Friderikusz Sándor portréfilmet forgatott róla. Szerény körülmények között él, és Ugandába készül Onyutha Judit törzsfőnök édesapjához, Simonhoz, akit barátjának tart. (somogyonline, apr.25.)


Elképesztő sok barát került elő azóta, hogy a Lírai Költőből „hőst” próbálnak csinálni a zsidó lapok. Ha csak azt vesszük, hogy a teljes hazai zsidó sajtóban megjelent Eduka, akkor tényleg sok száz barátja lehetett.